Neo Pratik Tavla

Şans değil akıl oyunu!
Zarına Asla Güvenme!
Aklınla Meydan Oku!
Kolay ve Zor Sorularla Tavla Matematiğini Keşfet!


Tavla, her oyuncunun 15’er pul ile oyuna başladığı 2 kişilik bir masa oyunudur. Pullar, gelen zarlara göre, alandaki “kapı” adı verilen 24 adet üçgen üzerinde hareket eder. Oyunun amacı bütün pulları alandan çıkarıp toplayabilmektir.
Tavlanın tarihi milattan önce 2500’lü yıllara dayanmaktadır. Mezapotamya’da, oyunun
ilk formu “Ur’un Kraliyet Oyunu” adıyla geçmektedir ve farklı olarak dört yüzlü zar ile oynanmaktadır. Zamanla, oyun günümüzdeki halini almıştır.
Tavlada kazanma şansınızı arttırmak için gelen zarlara göre değişkenlik gösterse de her zaman bir en iyi strateji vardır. Gelen zara göre de belirli ve hesaplanabilen alternatif oynama seçenekleri vardır.
Doğru ve dikkatli bir düşünme/hesaplama sürecinden sonra seçenekler arasındaki en iyi oynama şekli bulunabilir.
Çocuklarınızı, kutunun içinden çıkan eğlenceli kitapçıktaki tavla problemleri ve çözümlerini incelemeye teşvik etmeniz çok önemlidir. Böylece bir şans oyunu gibi gözüken geleneksel tasarımlı tavla oyunu, sıradışı basit tasarımı ile çocuklar için bir akıl oyunu haline geliyor.
Pratik Tavla'nın özelliği oyun alanının küçük olması ve etrafını çevreleyen duvarlarının olmamasıdır. Böylece çocuklar, eğlenceli kitapçıktaki anlatım sayesinde tavlayı bir akıl oyunu olarak görecekler ve sadece düşünmeye odaklanacaklardır.

Kazanımlar:
Kısa ve uzun vadede strateji geliştirme
Olasılık Hesaplama
Kendini kontrol edebilme ve dikkatli düşünme

Kutu İçeriği:
Ahşap Oyun Alanı
30 adet pul
2 adet zar
Eğlenceli kitapçık

8 yaş ve üzeri için uygundur.

Devamını Oku

Neo Pratik Tavla

149₺

Kargo: Ücretsiz Kargo